Japānas kultūras dienas 2014 Rīga, Latvija

Pasākumu organizē Vladimirs Kindzulis sadarbībā ar Japānas vēstniecību Latvijā, Latvijas Kendo federācijas un atbalstījājiem "Quinto Security" un "Kwon & DanRho Latvijā", kas ir Vācijas uzņēmumu " Kwon " un " DanRho " ekskluzīvais pārstāvis Latvijā - ekipējuma, inventāra, paklāju, tērpu ražotājs cīņas mākslām.

No š.g. 6. līdz 8. jūnijam Rīgā jau otro reizi notiks Japānas kultūras festivāls, kas ir lielākais šāda veida notikums Baltijas jūras reģionā un Austrumeiropas valstīs. Šogad mēs svinam vairākas jubilejas, proti, 15 gadus kopš Kendo nodarbību sākuma Latvijā, kā arī 40 gadus kopš Rīga (Latvija) un Kobe (Japāna) ir sadraudzības pilsētas.

 

Festivāls mērķis un uzdevumi ir:

Paplašināšanu kultūras saites starp Latviju un Japānu.

Veicināt veselīgu dzīvesveidu, apgūstot Japānas cīņas mākslas (BUDO).

Iepazīstināšana ar tradicionālo Japānas kultūru ar cīņas mākslu starpniecību, veidojot labāku izpratni par vēsturiskajiem, filozofiskajiem un zinātniskajiem Budo aspektiem.


Festivālā piedalīsies 47 meistari no Japānas. Šajās dienās plānoti semināri un meistarklases, kurās varēs piedalīties visi Japānas kultūras mīļotāji un interesenti.

6. un 8. jūnijā no 09:00 līdz 17:00 Rīgas Teikas vidusskolā, kas atrodas Aizkraukles ielā 14, LV -1006, notiks šādi semināri un meistarklases:

    • Kendo seminārs, kurā piedalīsies 25 meistari no Japānas, un kuru vadīs delegācijas priekšsēdētājs Masahito Yumura (Kendo Hanshi, 8. dan).
    • Kaligrāfijas (Shodo) meistarklase, kuru vadīs trīs meistari ar meistaru Sekisai Takemae priekšgalā, kurš ir iekļauts Japānas top 30 mūsdienu kaligrāfijas meistaru sarakstā.
    • Go (japāņu šahs) seminārs, ko vadīs četri izcili Go meistari Hiroši Mimatas vadībā (7. dan) kopā Rīgas Go spēles klubu "Tengen".
    • Klasiskās japāņu dejas seminārs, ko vadīs Fujima Ryu deju skolas meistare Hirogiku Fujima.
    • Noh klasiskās japāņu teātra meistarklase, izcilā Kongo ryu shite skolas pārstāvja, meistara Hiroši Kudo vadībā.
    • Jodo (Džodo) seminārs, ko vadīs septiņi Japānas meistari ar Hirofumi Fukuda (Jodo Kyoshi, 8. dan Kendo, 7. dan, Iaido 6. dan) priekšgalā.

    Mēs aicinām ikvienu piedalīties semināros. Dalība ir bez maksas.

    Jaunpienācējiem dalība Kendo seminārā ir bez maksas, pārējiem € 75. Lūdzam Jūs savlaicīgi informēt par piedalīšanās seminārā:

    rakstot uz e-pastu: kwon@apollo.lv;

    vai zvanot 371 29217637; 

    kontaktpersona: Vladimirs Kindzulis.


    Š.g. 7. jūnijā visas aktivitātes notiks "Arēnā Rīga", Skanstes ielā 21, LV -1013 .

    No 9:00-16:00 notiks šādas aktivitātes:

    • Starptautiskais Kendo turnīrs "Riga cup & Yumura cup 2014", kurā piedalīsies vairāk nekā 100 sportisti no 12 valstīm. Sacensībās būs vīriešu, sieviešu, jauniešu un bērnu turnīri.
    • Kaligrāfijas (Shodo) meistarklase, kuru vadīs trīs meistari ar meistaru Sekisai Takemae priekšgalā, kurš ir iekļauts Japānas top 30 mūsdienu kaligrāfijas meistaru sarakstā.
    • Go (japāņu šahs) seminārs, ko vadīs četri izcili Go meistari Hiroši Mimatas vadībā (7. dan) kopā Rīgas Go spēles klubu "Tengen".
    • Klasiskās japāņu dejas seminārs, ko vadīs Fujima Ryu deju skolas meistare Hirogiku Fujima.
    • Noh klasiskās japāņu teātra meistarklase, izcilā Kongo ryu shite skolas pārstāvja, meistara Hiroši Kudo vadībā.
    • Jodo (Džodo) seminārs, ko vadīs septiņi Japānas meistari ar Hirofumi Fukuda (Jodo Kyoshi, 8. dan Kendo, 7. dan, Iaido 6. dan) priekšgalā.
    • Katsuoki Numata vadīta lekcija - "Bushido" un "Art Management".
    • Kaligrāfijas meistara Sekisai Takemae darbu izstāde.

     

    No 17:00-19:00 tiks rīkotas visu Japānas meistaru demonstrācijas. Demonstrācijas notiks šādās disciplīnās: Kendo, Iaido, Naginata, Jodo, Kusari - Gama, Niten - Ichiryu, Yagyu - Shinkage - ryu, Jujutsu, Noh, Klasiskās japāņu dejas.

    Uz festivāla laiku ieradīsies 25 kendo meistari delegācija, meistara Masahito Yumura vadībā, kas ir  8. dan īpašnieks - augstākā pakāpe kendo. Divreiz gadā Kjoto pulcējas ap 1500 kendo meistaru, kas ir 7. dana īpašnieki. Tur visu dienu notiek cīņas, un tikai paši labākie iegūst 8. dana pakāpi, kas parasti ir 5 - 7 cilvēki no visiem pretendentiem. Un šogad mums ir tas gods uzņemt 5 meistarus, 8. dana īpašniekus. 

    Dažu terminu skaidrojums.


    Kendo

    Paukošanās māksla, kuras pirmsākumi meklējami tradicionālajā samuraju zobena cīņas tehnikā. Kā mērķis tiek izvirzīts pilnvērtīgas personības un stingra rakstura veidošana, norūdot paukotāja miesu un garu. Vārdā “zobens” slēpjas Kendo pamatidejas. Pirmā ideja – cilvēkam, kurš bruņots ar zobenu, nav tiesības kļūdīties un viņam netiks dota iespēja šo kļūdu labot. Tāpēc dzīvē, tāpat kā cīņā, pret visu ir jāizturas nopietni. Otrā ideja reducējas uz to, ka nav divu vienādu situāciju. Katrs pretinieks, cīņa jāsagaida ar atjaunotu garu. Tāpēc arī jēdziens “zobens” Kendo apraksta rīku, kas pēc būtības paredzēts cilvēka gara treniņam. Kendo katanas vietā tiek izmantots treniņa zobens -šinajs, ko veido kopā sasietas četras bambusa plāksnes. Tādejādi savainojuma risks tiek samazināts līdz minimumam. 

    Kendo nenozīmē tikai un vienīgi zobena pārvaldības tehniku, kas balstīta uz Visjapānas Kendo federācijas noteikumiem. Ir notikusi pāreja no mākslas iznīcināt ienaidnieku kaujas laukā uz cīnītāja gara ieaudzināšanas mākslu. Kendo tiecas uz enerģiska gara ieaudzināšanu, izmantojot pareizu apmācību un treniņus. Uz cilvēciskās dabas attīstību, balstoties uz darba ar zobenu principu izpratni. Attīstīt cilvēkā mīlestību pret savu valsti un sabiedrību, stimulēt kultūras attīstību, stiprināt sapratni starp cilvēkiem, valstīm un tautām – tādi ir principi, kurus var attiecināt uz zobena pārvaldīšanas mākslu. 

    Niten ichi ryu

    Divu zobenu pārvaldīšanas māksla. Spilgts pārstāvs ir leģendārais Miyamoto Musashi.

    Yagyu Shinkage ryu

    Sena zobenmākslas skola.

    Iaido

    Iaido – māksla strauji izvilkt zobenu no maksts ar sekojošu uzbrukumu vai pretuzbrukumu pretiniekam, ātra tā neitralizācija ar sekojošu zobena atgriešanu makstī. Iaidoka (praktizējošs ar katanu) pirmkārt cenšas kontrolēt sevi nevis savu pretinieku. Iaido māksla sastāv no iedomātas cīņas (vaza) apgūšanas un tās izpildes bez reāla partnera klātbūtnes.

    Naginata

    Āvas pārvaldīšanas māksla. Ļoti populāra starp sievietēm, jo ļauj vienlīdzīgi cīnīties ar zobencīnītājiem.

    Jodo

    Džodo – paukošanās māksla ar īso kaujas spieķi, kas tiek izmantots pret zobenu. Džodo pamats nav uzbrukums, bet gan, kontrolējot situāciju, pieskaņot savu rīcību pretinieka uzbrukumam. Tā galvenais princips: “Neievainojot pretinieku, viņu pārmācīt un atturēt no uzbrukuma”.

    Kusari Gama

    Tas ir pusmēness asmens (sirpis) ar virvi, kuras beigās parasti ir metāla lode, ko varēja metot trāpīt pretiniekam, vai apķert viņa zobenu, un pēc tam triekt pretiniekam ar sirpi.

    Jujitsu

    Neapbruņotās cīņas mākslas paņēmieni, t.sk., arī pret ieročiem, piemēram, zobeniem.

    NO teātris

    Classical Japanese dance