16th World Kendo Championships

19/07/2024

2015. gada pavasarī, no 27-30 maijam Japānā, Tokijā notika 16 pasaules Kendo čempionāts.

Tas pats ievērojamākais Kendo notikums pasaulē 2015 gadā, vēl jo vairāk tādēļ, ka tas notika Kendo dzimtenē Japānā, Tokyo Budokan ēkā (tulkojumā no japāņu valodas Budokan nozīmē cīņas mākslu templis un tam ir simboliska nozīme visu veidu cīņas mākslu praktizētājiem).

Čempionāta oficiālā mājas lapa : http://16wkc.jp/

Arī Latvijas Kendo izlase piedalījās šajā ievērojamajā notikumā. Mūsu komandas sportisti sacentās gan individuālajās gan komandu sacensībās.

Individuāli cīnījās Marģers Počs, MAksims Gaļiaskarovs, Deniss Arseņins, Aleksis Dubrovskis-Renner. Individuālajās sacensībās mūsu sportistiem pretim stājās dažādu valstu sportisti, tai skaitā arī Kendo dzimtenes Japānas izlases dalībnieki. Labāko rezultātu uzrādīja Deniss Arseņins kurš ar vienu uzvaru un vienu zaudējumu bija tuvu izkļūšanai no apakšgrupas, tomēr izšķirošajā cīņā piekāpās argentīnietim Francisco Scaramellini.

Individuālo sacensību rezultāti:

http://16wkc.jp/results/men-indiv-qualifiers.html

Labākus rezultātus mūsu sportisti uzrādīja komandu cīņās. Komandas sastāvā cīnījās Marģers Počs, MAksims Gaļiaskarovs, Deniss Arseņins, Aleksis Dubrovskis-Renner, Andris Pramalts.

Pirmajā komandu cīņa mūsu komanda tikās ar Īrijas izlasi, kur ar minimālu pārsvaru stiprāka tomēr bija Īrijas komanda. Otrajā cīņa ar Dienvidāfrikas komandu Latvijas komanda uzvarēja. Diemžēl šis rezultāts bija nepietiekams, lai turpinātu cīņas izslēgšanas kārtās.

Komandu sacensību rezultāti:

http://16wkc.jp/results/men-team-qualifiers.html

Latvijas Kendo Federācijas prezidents Vladimirs Kindzulis pārstāvēja Latviju Starptautiskās Kendo Federācijas Ģenerālajā Asamblejā. Šajā Asamblejā tika izskatīti Kendo attīstībai būtiski jautājumi, tai skaitā tika nolemts, ka nākamās Pasaules Kendo meistarsacīkstes notiks 2018. gadā Korejā, Inčhon pilsētā.

Piedaloties šajās meistarsacīkstēs tika iegūtas neaizmirstamas emocijas un izcila pieredze.

Pirms čempionāta Latvijas komanda, aklimatizācijas nolūkos, apmeklēja vairākas Japānas pilsētas (Kobe, Osaka, Kioto, Jamagata, Sendai, Tokio), kur trenējās pie atzītiem Japānas kendo meistariem. Pēdējās dienās pirms čempionāta Latvijas izlase trenējās Hitotsubashi Universitātē, Tokyo. 

Šis ceļojums palīdzēja mums labi sagatavoties čempionātam, kurā, neskatoties uz rezultātiem, uzrādījām labu sniegumu un pārliecinājāmies, ka spējam konkurēt visaugstākajā līmenī.

Visiem atmiņā palikusi neaizmirstamā čempionāta atmosfēra, kur 500 cīnītāju no 56 valstīm trīs dienas cīnījās, lai noskaidrotu pasaules labākos kendo sportistus. Tāpat baudu sagādāja iespēja vērot visaugstākā līmeņa kendo meistarus un viņu meistarību.

Vislielāko prieku mūsu komandai sagādāja pirmā uzvara komandu sacensībās tik augstā līmenī. Paldies visiem izlases dalībniekiem! Iegūtā pieredze un iemaņas palīdzēs turpmākai Latvijas kendo attīstībai un sportistu sagatavošanai nākamajām sacensībām, lai godam pārstāvētu Latviju!

Oficiālie rezultāti

http://16wkc.jp/results/  :

Men's Individual

1st place

TADAKATSU AMISHIRO Japan

2nd place

YUYA TAKENOUCHI Japan

3rd place

MAN UK JANG Korea

HIDEHISA NISHIMURA Japan

 

Fighting Spirit

Jonathan BERTOUT France

Fabrizio MANDIA Italy

Giuseppe GIANETTO Italy

Ryo MURASE Japan

Krzysztof BOSAK Poland

Christopher YANG United States of America

Jin Yong JO Korea

Sandor DUBI Hungary

 

Women's Individual

1st place

MIZUKI MATSUMOTO Japan

2nd place

YUN YUNG HU Korea

3rd place

BO KYUNG WON Korea

YUKIKO TAKAMIJapan

 

Fighting Spirit

Hwa Yeong LEE Korea

Sayo VANDERWOUDE Netherlands

Mana KAWAGOE Japan

Roxine KUBO Hawaii

Akie TAYAMA Japan

Fleur SMOUT Netherlands

Hanaca YAMADA Canada

NIshiki SANO United States of America

 

Women's Team

1st place

Japan

2nd place

Korea

3rd place

United States of America

Brazil

Fighting Spirit

Mizuki MATSUMOTO Japan

Stella WONG Singapore

Bree YANG Canada

Nishiki SANO United States of America

Elzami Miwa ONAKA Brazil

Serena RICCIUTI Italy

Safiyah FADAI German

Yun Yung HU Korea

 

Men's Team

1st place

Japan

2nd place

Korea

3rd place

Hungary

United States of America

Fighting Spirit

Sho ANDO Japan

Alberto Massumi TAKAYAMA Brazil

Xuan CHEN People’s Republic of Chiina

Akos SZEGOFI Hungary

Christopher YANG United States of America

Chung-Yang CHANG Chinese Taipei

Guillermo FLORES Mexico

Kang Ho LEE Korea