EKC 2014

02/04/2023

Arī šogad mums bija tas gods piedalīties lielākajā kendo notikumā Eiropā – Eiropas Kendo Čempionātā, kas no 11. līdz 13. aprīlim norisinājās Francijā. Šī bija jau sestā reize, kad LKF tika pārstāvēts Eiropā. Šogad uz Franciju no Latvijas devās delegācija šādā sastāvā: Margers Počs, Deniss Arseņins, Maksims Galiaskarovs, Aleksandrs Dubrowski-Renner.

Mūsu izlase godam cīnījās un individuālajās cīņās vislabāko rezultātu sasniedza mūsu izlases sportists Aleksandrs Dubrowskis-Renner, kas pēc smagām cīņām ar Ukrainas un Lielbritānijas sportistiem, izgāja no apakšgrupas, tomēr spraigā cīņa atzina Polijas sportista pārākumu. Komandas cīņās mūsu izlasei bija iespēja mēroties spēkiem ar divām no spēcīgāko valstu kendo izlasēm – Ungārijas un Vācijas. Kaut arī mēs spējām gūt pārākumu atsevišķos cīņu momentos un iegūt puntus, tomēr no apakšgrupas iziet neizdevās.

Šis čempionāts bija lieliska pieredze mūsu sportistiem, jo bija neatkārtojama iespēja mēroties spēkiem ar labākajiem Eiropas kendo sportistiem, un saka jau, ka no zaudējuma iemācās vairāk, nekā no uzvarām.

26. Eiropas Kendo Čempionātā iegūtā pieredze tikai vairāk palīdzēs mūsu sportistiem augt un attīstīt savas prasmes, kā arī ir ļāvusi iegūt jaunus kontaktus un atjaunot vecas pazīšanās. Tā ar jauniem iespaidiem un zināšanām gatavojamies jau nākamajam kendo notikumam, šoreiz pasaules mērogā – Pasaules Kendo Čempionātam.